zaburzenia psychicznE u młodzieży W okresie dorastania
CO ZYSKASZ?
Jeśli jesteś nauczycielem, edukatorem
i pracujesz z młodzieżą w okresie dorastania
– zapraszamy Cię na nasze szkolenie.
W czasie webinaru nauczysz się rozpoznać objawy zaburzeń psychicznych u młodzieży w okresie dorastania, w tym m.in. depresję, lęki, zaburzenia zachowania.
Dowiesz się, na czym polega pierwsza pomoc ze strony nauczyciela i jakie są kolejne kroki w pracy z dzieckiem z zaburzeniami psychicznymi
PROGRAM
Cel: nabycie umiejętności rozpoznawanie zaburzeń psychicznych u młodzieży w okresie dorastania oraz pierwsza pomoc ze strony nauczyciela
Program webinaru obejmuje:
1. Specyfika okresu dorastania.
2. Najczęstsze zaburzenia psychiczne u młodzieży:
- Depresja, samookaleczenia oraz próby samobójcze
- Zaburzenia zachowania
- Lęki (w tym m.in. fobia szkolna)
- Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia, napadowe objadanie się.
3. Pierwsza pomoc w zaburzeniach psychicznych młodzieży – rola nauczyciela
TRENER
dr Elżbieta Talik – psycholog, psychoterapeuta w Ośrodku Psychoterapii i Rozwoju PROGRESS, pracownik naukowy KUL.
Ukończyła atestowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne 4,5 – letni kurs psychoterapii, integrujący różne podejścia terapeutyczne z dominującym ujęciem psychodynamicznym i systemowym. Ukończyła I stopień szkolenia w zakresie psychodramy. Posiada stopień naukowy doktora nauk humanistycznych w zakresie psychologii i pracuje także jako nauczyciel akademicki w Katedrze Psychologii Klinicznej w Instytucie Psychologii KUL. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Prowadzi psychoterapię indywidualną dla osób dorosłych, a także konsultacje psychologiczne i poradnictwo dla dzieci i młodzieży. Swoją pracę terapeutyczną poddaje regularnej superwizji, prowadzonej przez certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.